Sylwester 2021 w Berlinie

Co roku w Berlinie, pod symbolem miasta – Bramą Brandenburską odbywał się największy plenerowy Sylwester w Niemczech, który przyciąga co roku setki tysięcy międzynarodowych gości.

Podczas wydarzenia można posłuchać koncertów w wykonaniu niemieckich i międzynarodowych artystów, skosztować potraw kuchni międzynarodowej na licznych stoiskach gastronomicznych, napić się grzańca, czy zobaczyć panoramę miasta z diabelskiego młyna.

Dziś takie klimaty to tylko wspomnienie…

Podobnie jak w ubiegłym roku tak i tym nie przywitamy Nowego Roku na tej dużej, międzynarodowej imprezie w Niemczech. Będzie jedynie transmisja koncertu Sylwestrowego spod Bramy Brandenburskiej w niemieckiej telewizji bez udziału publiczności.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego polskiego Sylwestra organizowanego przez Kurskiego i TVP nie będzie tu wynajętych statystów jako publika.

W tym roku obowiązuje również zakaz sztucznych ogni, więc nie będzie również pokazu sztucznych ogni podczas transmitowanego koncertu.

Również obowiązują ograniczenia ilości osób podczas spotkań na domowych Sylwester Party, które dotyczą również zaszczepionych, ozdrowieńców i przetestowanych.

Tekst i zdjęcia: Anna Bartkiewicz i Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz