Otwarcie punktu szczepień w Legionowie

Cała Polska walczy z koronawirusen. Jedną z głównych metod walki z nim są szczepienia, przybywają więc nowe punkty szczepień. Tak jest też w Legionowie.

13.05.2021 Urząd Miejski w Legionowie wspólnie z miejscową placówką NZOZ otworzył w lokalnej Lodowej Arenie zlokalizowanej przy hali sportowej Arena Legionowo Powszechny Punkt Szczepień przeciw koronawirusowi.

Proces szczepienia odbywa się w reżimie sanitarnym: przy wejściu mierzona jest temperatura, obowiązują maseczki i zachowanie odległości 1,5 – 2m czekając w kolejce, dostępne są również dozowniki z płynem dezyfekującym. Tu również szczepiący się uzyskają fachową pomoc medyczną.

Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking. Placówka przygotowana jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych, które mają pierwszeństwo w szczepieniu się.

Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych szczepionek punkt czynny jest raz w tygodniu w czwartki oraz obowiązują zapisy na termin.

Umówić się na szczepienie w tym punkcie można online przez stronę www.pacjent.gov.pl, telefonicznie za pośrednictwem dedykowanej ogólnopolskiej infolinii 989 (bezpłatnie) oraz bezpośrednio w punkcie tel. 22 766 45 22.

Tak, więc personelowi medycznemu wypada życzyć wielu chętnych, a pacjentom szybkiego zaszczepienia się.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto & video: Piotr Żyła i Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz