Festiwal Smaków z Foodtrucków

Jak co roku na wiosnę w Legionowie odbywa się Festiwal Smaków z Foodtrucków.

Tak było też i w tym roku. W ubiegły weekend 17 – 18.04.2021 do Legionowa zjechały się foodtrucki, których obsługa serwowała dania uliczne z całego świata.

Można było zjeść zarówno amerykańskie burgery, belgijskie frytki, angielskie donutsy, azjatycki makaron z Wooka, czy dania kuchni azjatyckiej. Nie zabrakło też tradycyjnej polskiej, świeżo wyciskanej Lemoniady oraz piwa z Jabłonowa.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa oraz obowiązujące obostrzenia wydarzenie choć miało charakter imprezy masowej odbyło się w reżimie sanitarnym.

Dania można było wydawać tylko na wynos, obsługa foodtrucków nie wystawiała stolików do jedzenia. Obowiązywały maseczki oraz odległość 1,5 – 2m podczas czekania w kolejce. Przy każdym stoisku znajdowały się również płyny dezynfekcyjne.

Mimo okresu pandemii i obostrzeń publika dopisała, a do poszczególnych stoisk ustawiały się kolejki.

Szkoda tylko, że oprócz stoiska z Lemoniadą i piwem zabrakło oferty polskich dań np. tradycyjnych zapiekanek, czy dań z grilla oraz gofrów.

Tak, więc gospodarzom wypada życzyć kolejnej edycji z bogatszą ofertą polskich potraw i kolejnej edycji już w normalnych warunkach, a gościom smacznego.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto: Bartosz Karwacki i Piotr Żyła

Dodaj komentarz