211. urodziny Chopina w Time For Chopin

Żelazowa Wola, Pomnik Chopina w Łazienkach Królewskich, Instytut i muzeum im. Fryderyka Chopina na warszawskiej Tamce… to tylko niektóre miejsca na „Szlaku Chopinowskim”. Takich miejsc związanych z tym znanym na całym świecie i kojarzonym z Polską jest wiele.

Należy do nich sala koncertowa Time For Chopin zlokalizowana w galerii Związku Polskich Artystów Fotografików na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie codziennie o 18:00 można posłuchać koncertów chopinowskich w wykonaniu młodych, utalentowanych pianistów z międzynarodową karierą i laureatów wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Miejsce również zostało wybrane nieprzypadkowo, to właśnie z warszawską Starówką był związany młody Frycek i tu zaczynał karierę muzyczną ucząc się grać i dając pierwsze koncerty.

Marzec – miesiąc zwykle kojarzony z początkiem wiosny ma również duże znaczenie w muzyce. Otóż 1.03.1810r w dworku w Żelazowej Woli urodził się Fryderyk Chopin.

Właśnie z tej okazji Time For Chopin przygotowało cykl urodzinowych koncertów chopinowskich.

Ceny biletów zaczynają się od 50zł, które można zarezerwować na stronie: www.timeforchopin.eu w zakładce kalendarz.

Z uwagi na pandemię koronawirusa obowiązuje zakrywanie nosa i ust, zachowanie odległości, a liczba miejsc jest ograniczona.

No cóż gościom wypada życzyć przyjemnego delektowania się muzyką, a pianistom wielu ciekawych koncertów i przyjemnego grania.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto: Bartosz Karwacki i Piotr Żyła

Dodaj komentarz