Sylwester w Berlinie odwołany

Kiedy przychodzi koniec roku w wielu miastach i miejscowościach na całym świecie organizowane są plenerowe obchody sylwestra jak np. w Zakopanem, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Paryżu, Londynie, Wiedniu, czy Berlinie.

Do takich wydarzeń należy organizowany co roku sylwester odbywający się pod Bramą Brandenburską w Berlinie.

Jest to największa impreza sylwestrowa w Niemczech i jedna z największych w Europie, podczas której Nowy Rok pod głównym symbolem miasta witają setki tysięcy Niemców i międzynarodowych gości z całego świata.

Jak zawsze nieodzowną częścią tego wydarzenia są koncerty znanych niemieckich i międzynarodowych gwiazd oraz odbywający się o północy pokaz sztucznych ogni.

Podczas eventu goście mogą skorzystać z licznych punktów gastronomicznych, napić się grzańca, piwa, czy napojów bezalkoholowych oraz podziwiać widoki nocnego Berlina i terenu imprezy z wysokości 48m podczas przejażdżki diabelskim młynem „Roue Parisienne” zlokalizowanym na terenie eventu.

Teren imprezy został podzielony na kilka stref, które są po osiągnięciu max. dopuszczalnej ilości gości zamykane.

Cały teren sylwestrowego party ciągnie się od Bramy Brandenburskiej do Kolumny Zwycięstwa zwanej Siegessäule, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i czynny jest już od godz. 14, a właściwa impreza zaczyna się od 19 i trwa do godz. 3 rano.

Ze względów bezpieczeństwa jak na każdej dużej imprezie masowej obowiązuje przestrzeganie zasad.

Wchodząc na do strefy sylwestrowego party przechodzimy przez bramki poddając się kontroli bezpieczeństwa. Zabronione jest wnoszenie: materiałów pirotechnicznych, ostrych narzędzi, broni, alkoholu, narkotyków, napojów w szklanych i dużych plastikowych butelkach, plecaków, dużych toreb i walizek podróżnych oraz składanych krzeseł turystycznych.

Niestety w tym roku ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, duży wzrost zakażeń i obostrzenia niepozwalające organizowania dużych imprez masowych oraz brak możliwości utrzymania dystansu i odległości między gośćmi ten znany, międzynarodowy i największy sylwester mimo planów ograniczenia ilości publiczności poprzez wprowadzenie rejestracji uczestników został odwołany.

Organizatorzy zastanawiają się nad możliwością odbycia tradycyjnego się imprezy, ale bez publiczności, a udział w niej byłby jedynie możliwy za pośrednictwem transmisji w niemieckiej telewizji ZDF.

No cóż… organizatorom wypada życzyć zakończenia epidemii i kontynuowania tradycji tego wydarzenia w następnych latach, a publiczności do zobaczenie w sylwestra 2021.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto: Anna Bartkiewicz i Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz