Nowe połączenie PKP Intercity do Berlina

Mamy już lato, zaczyna się letni sezon, ,,Już za parę dni, za dni parę…” będą wakacje, a co za tym idzie rozpoczną się podróże w tym zagraniczne.

Właśnie dziś 22.06.2020 po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wraz z otwarciem granic do krajów UE i Schengen na tory wyjechały pierwsze pociągi międzynarodowe PKP Intercity.

Powrót ich na tory rozpoczął nowy pociąg EIC/EC „Wisla” na trasie Warszawa – Berlin – Warszawa, który w swój inauguracyjny kurs wyjechał z dworca Warszawa Wschodnia o godz. 6:04, by do stolicy Niemiec dotrzeć na godz. 12:06 na dworzec Berlin Ostbahnhof, a do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof przyjechał o 12:16.

W drogę powrotną wyruszy z Berlina Hauptbahnhof o godz. 15:43, Berlina Ostbahnhof o 15:55 i do Warszawy dotrze o 21:40 na Dworzec Centralny, zaś na stacji docelowej Warszawa Wschodnia będzie o 21:56.

Jest to już piąta para pociągów BWE.

Ceny biletów zaczynają się już od 24,90 EUR (cena promocyjna), a ilość ich jest ograniczona.

Od dzisiaj do Niemiec pojedziemy również pociągiem EIC/EC Sprewa.

Oprócz nich na tory wróciły również pociągi: EIC/EC „Polonia” Warszawa – Wiedeń – Warszawa, EIC/EC „Sobieski” Gdynia – Wiedeń – Gdynia oraz IC/EC Silesia z Warszawy do Ostrawy oraz IC/EC Cracovia z Pragi do Krakowa.

W kolejnych dniach na tory powrócą następne pociągi międzynarodowe, tak żeby 1.07.2020 dostępna była pełna siatka tych połączeń.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa w pociągach obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Pasażerowie otrzymują bezpłatny zestaw sanitarny złożony z maseczek, rękawiczek i chusteczek dezynfekcyjnych.

Tak, więc pasażerom życzę udanej i zdrowej podróży, a kolejarzom wielu podróżnych bez koronawirusa.

Tekst i zdjęcia:  Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz