Powrót lotów

Od 1.06.2020 LOT przywrócił rejsy krajowe na trasach: Warszawa – Gdańsk – Warszawa, Warszawa – Katowice – Warszawa, Warszawa – Kraków – Warszawa, Warszawa – Poznań – Warszawa, Warszawa – Rzeszów – Warszawa, Warszawa – Wrocław – Warszawa, Warszawa – Szczecin – Warszawa, Warszawa – Zielona Góra – Warszawa oraz Kraków – Gdańsk – Kraków. Od 20.06.2020 LOT wprowadza połączenia na trasach: Rzeszów – Gdańsk oraz Kraków – Olsztyn – Mazury. Już od środy (17.06.2020) wraz z otwarciem granic LOT wznawia loty międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Pozostałe linie lotnicze planują wznowić połączenia z/do Polski na początku lipca.

Pasażerów będą obowiązywać obostrzenia związane z bezpieczeństwem podróży w czasie epidemii koronawirusa.

Wejście do terminala lotniska dostępne jest tylko dla odlatujących. Przy wejściu do terminala sprawdzane są bilety oraz mierzona jest temperatura.

Osoby odprowadzające oraz oczekujące na pasażerów muszą pozostać na zewnątrz terminala.

LOT zaleca odprawę elektroniczną w celu minimalizacji kontaktu pasażera z obsługą lotniskową i załogą samolotu. Na terenie lotniska jak i podczas lotu obowiązuje zakrywanie nosa i ust. W terminalu wymagany jest odstęp między pasażerami min. 1,5m. Podczas boardingu (kontrola kart pokładowych) pasażerowie sami skanują karty pokładowe.

Również w samolocie kontakt pasażera z załogą będzie ograniczony do minimum.

Należy jak najczęściej myć i dezynfekować ręce.

Podczas epidemii dozwolony jest tylko 1 bagaż podręczny do 10kg.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto: Piotr Żyła, Bartosz Karwacki

video: Berenika Medyńska, Bartosz Karwacki, Piotr Żyła

Dodaj komentarz