Otwarcie ITB 2020 w Berlinie

Właśnie miała rozpocząć się uroczysta gala otwarcia targów ITB 2020 w Berlinie.

Niestety w tym roku z powodu koronawirusa z Chin dla branży turystycznej tylko marzenie…

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa i dotarcia go do Europy oraz rezygnacją wielu wystawców zwłaszcza z krajów azjatyckich z udziału w targach oraz zgodnie z sugestią Federalnego Ministerstwa Zdrowia i niemieckiego Ministerstwa Gospodarki organizatorzy ITB musieli z wielkim żalem je odwołać. Na niekorzyść wystawców i gości B2B decyzja o odwołaniu wydarzenia zapadła wręcz za późno, a mianowicie w piątek 28. lutego, czyli tuż przed rozpoczęciem targów, kiedy część wystawców i gości była już w Berlinie, do stolicy Niemiec przyjechały również ekipy budujące stoiska.

Nikt się tej decyzji nie spodziewał, jeszcze w piątek 28.02.2020 zarówno organizatorzy jak i wystawcy szykowali się do targów.

Krótki czas odwołania targów spowodował narażenie wystawców i gości branżowych na duże koszty. Najtańsze stoisko w ramach Polskiego Stoiska Narodowego kosztowało 11 000zł, jest to koszt dla wielu wystawców bardzo wysoki. Czy otrzymają zwroty…?, Co z poniesionymi kosztami biletów lotniczych, kolejowych i autokarowych oraz hoteli dla wybierających się na targi?

Decyzja ta była jednak w takiej sytuacji do przewidzenia.

Wraz z organizatorami tych najważniejszych dla turystyki targów wypada wszystkim przedstawicielom turystyki podziękować i cieszyć się, że w przeciągu ostatnich tygodni, dni, godzin byli przy ITB.

Tekst: Bartosz Karwacki

Foto: Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz